Strona główna » Gazownia Ostroróg » Gaz płynny Ostroróg

Gaz płynny Ostroróg

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W sytuacji zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego dostawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na opłacaniu całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po zatankowaniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który za pomocą licznika gazu zlicza pobór gazu. Na podstawie tych informacji później co miesiąc przesyłana jest faktura zawierająca jedynie rzeczywiste zużycie paliwa.

Ile gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Poprawne oraz całkowicie bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego stanu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% swojej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności