Strona główna » Gazownia Ostróda » Dostawcy gazu Ostróda

Dostawcy gazu Ostróda

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego do domu, należy przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego na inną, tańszą firmę opiera się natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranej metody może zostać ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i inne elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak osobiście zmienić dostawcę gazu?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie oznacza to jednak, że jest znaczniej skomplikowana. W takiej sytuacji konieczne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później trzeba osobiście wymówić umowę ze starym dostawcą gazu, a także poinformować OSD z wykorzystaniem odpowiedniego dokumentu dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w punkcie obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności