Strona główna » Gazownia Ośno Lubuskie » Gaz płynny Ośno Lubuskie

Gaz płynny Ośno Lubuskie

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Planując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, należy wiedzieć o kilku formalnościach. Taka inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w przypadku modelu wewnętrznego lub zamontowania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu naziemnego. Po wykonaniu montażu zbiornika trzeba bezwzględnie wykonać również jego odbiór, który przeprowadzany jest przez UDT.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS używane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe przekazywane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do głównych zalet tego typu ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności