Strona główna » Gazownia Osiek » Gaz płynny Osiek

Gaz płynny Osiek

Jak może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich opiera się na opłacaniu całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza zużycie gazu. Na podstawie tych informacji później raz na wystawiana jest faktura obejmująca wyłącznie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Poprawne oraz w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego poziomu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany maksymalnie do 85% nominalnej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności