Strona główna » Gazownia Orzysz » Butle gazowe Orzysz

Butle gazowe Orzysz

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o charakterystycznym bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który idealnie sprawdza się w przypadku stosowania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, wersje napełniane propanem-butanem są nieznacznie tańsze od tych napełnionych czystym propanem.

W jakim celu mogą być używane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, sprzedawany w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki świetnie sprawdzające się też w ogrzewaczach gazowych i grillach, stosowane są one też do napędzania wózków widłowych oraz cięcia metali. Z ich zastosowaniem zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności