Strona główna » Gazownia Orzesze » Dostawcy gazu Orzesze

Dostawcy gazu Orzesze

Jak zmienić dostawcę gazu do przedsiębiorstwa?

Chcąc zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do firmy, należy głównie wiedzieć, że proces ten niemal niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu dla domu. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelakiego rodzaju rankingi. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i podpisać z nim nową umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeczytać i zweryfikować, czy wszelkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu zaproponuje również zawarcie upoważnienia. Warto zdecydować się na tę opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z wymówieniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem OSD o zmianie dostawcy paliwa gazowego.

Ile trwa zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Procedura zmienienia dostawcy gazu ziemnego trwa najczęściej około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana od razu. Czasem znajdujące się w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do zakończenia umowy ze względu na kary. Poza tym w trakcie zmienienia dostawcy gazu należy również wiedzieć, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności