Strona główna » Gazownia Opolskie » Butle gazowe Opolskie

Butle gazowe Opolskie

W jaki sposób można napełnić zbiornik gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg i zbiorniki gazowe turystyczne można napełnić na przykład w specjalnych rozlewniach gazu, dostarczając do nich swój nienapełniony zbiornik. O wiele prostszym rozwiązaniem jest natomiast wymienienie nienapełnionej butli na pełną w punktach wymiany butli obecnych także na wielu stacjach benzynowych. W tym przypadku cena napełnienia butli wynosi wyłącznie koszt znajdującego się w niej gazu.

Jak rozpoznać poprawnie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje donoszące się do wagi nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być także wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszelkie kupowane butle bezapelacyjne powinny posiadać odpowiednią zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która chroni przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności