Strona główna » Gazownia Opole Lubelskie » Gaz LPG Opole Lubelskie

Gaz LPG Opole Lubelskie

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe montowany w aucie zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu właściwa jakość gazu LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych kosztów związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności