Strona główna » Gazownia Opoczno » Dostawcy gazu Opoczno

Dostawcy gazu Opoczno

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego do firmy?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że proces ten prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę z dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju rankingi. Po wybraniu właściwej oferty należy umówić się na spotkanie z przedstawicielem dostawcy gazu ziemnego i podpisać z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeczytać i zweryfikować, czy wszystkie jej podpunkty są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel sprzedawcy paliwa gazowego zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z rozwiązaniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy gazu.

Jak długo zmiana dostawcy gazu?

Procedura zmiany dostawcy gazu ziemnego zajmuje zazwyczaj mniej więcej miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być wypowiedziana natychmiast. Czasem zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmienienia dostawcy gazu ziemnego należy także wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności