Strona główna » Gazownia Opatówek » Dostawcy gazu Opatówek

Dostawcy gazu Opatówek

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy gazu ziemnego proponują dla swoich klientów różnorodne sposoby rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą formą rozliczeń. Opiera się ono na przewidywaniach związanych ze zużyciem paliwa gazowego w danym czasie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie paliwa gazowego jest wyższe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Natomiast w przypadku mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych faktur lub wypłacić za pomocą właściwego dokumentu.

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych czynników. Najistotniejsze z nich to wielkość zużycia gazu w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest klient przez dostawcę gazu ziemnego. W związku z tym najwyższe faktury za gaz płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego zależy także od dodatkowych opłat występujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności