Strona główna » Gazownia Olszyna » Butle gazowe Olszyna

Butle gazowe Olszyna

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia trzeba najpierw usunąć plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest napełniony, a następnie zdemontować plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli musi być stale zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także sprawdzić, czy uszczelka zlokalizowana w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, gdy jest ona sparciała, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem trzeba już wyłącznie odkręcić go wykonując jeden obrót w odpowiednim kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj dostępne są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich niewielka masa i rozmiar daje możliwość z kolei stosowanie ich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności