Strona główna » Gazownia Olsztynek » Dostawcy gazu Olsztynek

Dostawcy gazu Olsztynek

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu ziemnego mogą być świadczone przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch oddzielnych umów z różnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju tylko Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu ziemnego nazywany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do danego regionu. Natomiast dostawca gazu to firma, którą można zmienić osobiście, świadcząca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym polega stała gwarancja ceny oferowana przez dostawców paliwa gazowego?

Współcześnie coraz więcej sprzedawców paliwa gazowego zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny paliwa gazowego. Rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę stale rosnące ceny paliwa gazowego w ciągu ostatnich miesięcy, gdyż gwarancja ceny opiera się na zapewnieniu, że stawka zakupu paliwa gazowego od dostawcy będzie taka sama przez cały okres obowiązywania zawartej z nim umowy. Tego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także firm oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności