Strona główna » Gazownia Olsztyn » Gaz płynny Olsztyn

Gaz płynny Olsztyn

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast zbliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą uniwersalnością użytkowania. Gaz płynny mieszanka propanu i butanu może być stosowany wobec tego między innymi do ogrzewania budynków, zasilania aut (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on przechowywany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Jak powinno odbywać się tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny sprzedawca zobowiązany jest obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Kierowca cysterny gazu powinien w związku z tym we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed tankowaniem powinien również skontrolować plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed tankowaniem konieczne jest także podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być ponownie sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności