Strona główna » Gazownia Olkusz » Gazy techniczne Olkusz

Gazy techniczne Olkusz

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego uzależnione są od paru czynników. Wpływ na cennik ma głównie rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w którym jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można wobec tego zaliczyć między innymi acetylen, hel oraz argon. Najniższe ceny natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek kg oraz m3.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie obróbki metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności