Strona główna » Gazownia Olkusz » Gaz płynny Olkusz

Gaz płynny Olkusz

Gaz płynny — cena

To ile kosztuje stosowany do ogrzewania budynków, napędzania silników spalinowych oraz urządzeń w domach płynny gaz LPG zależy jest od rynku. Wszystko za sprawą tego, że cena gazu płynnego nie jest regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym, jeśli chodzi o gaz płynny, cennik za jeden litr może się zmieniać nawet parę razy w ciągu roku. W wielu przypadkach jest ona jednocześnie podawana dla m3 gazu zamiast litra, wobec tego należy zwrócić uwagę na tę kwestię podczas analizowania jego cen zakupu.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą bezwzględnie co 2 lata wykonywać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik zewnętrzny musi także bezwzględnie co 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten polega na skontrolowaniu ścianek zbiornika i jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności