Strona główna » Gazownia Olkusz » Dostawcy gazu Olkusz

Dostawcy gazu Olkusz

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego, należy głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego na inną, tańszą firmę polega natomiast na kilku prostych etapach. W zależności od wybranego sposobu może być ona przeprowadzona osobiście lub z wykorzystaniem udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w sytuacji zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i inne elementy będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak osobiście zmienić sprzedawcę gazu?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upoważniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takim przypadku konieczne jest w pierwszej kolejności zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu. Później należy osobiście rozwiązać umowę ze starym dostawcą paliwa gazowego, a także poinformować Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem odpowiedniego dokumentu dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności