Strona główna » Gazownia Oleszyce » Butle gazowe Oleszyce

Butle gazowe Oleszyce

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

Jeśli butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto wybrać modele zatankowane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 oC. Za sprawą tego stosowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W takich samych warunkach butle gazowe zatankowane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

Aby móc używać butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszym przypadku koszt butli gazowej waha się w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów nienapełnionej butli trzeba doliczyć także cenę zawartego w niej gazu, całkowita cena równa się w związku z tym obecnie mniej więcej 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast zakup używanej butli gazowej, należy natomiast w tym przypadku pamiętać, by sprawdzić, czy posiada ona ważną homologację, której czas zapisywany jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności