Strona główna » Gazownia Oleśnica » Gaz LPG Oleśnica

Gaz LPG Oleśnica

Dlaczego właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych kosztów związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać specjalne wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności