Strona główna » Gazownia Oleśnica » Gaz LPG Oleśnica

Gaz LPG Oleśnica

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku zmieniła się z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Rozwiązaniem na mniejsze koszty podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest na przykład tankowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego ceny są niższe.

Jak tankować butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG należy głównie zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zmieniać swoją objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika trzeba także sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności