Strona główna » Gazownia Oleśnica » Gazy techniczne Oleśnica

Gazy techniczne Oleśnica

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często na przykład do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są również używane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje również bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkowania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności