Strona główna » Gazownia Oleśnica » Gaz płynny Oleśnica

Gaz płynny Oleśnica

Jakie są różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i gaz płynny LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Głównie gaz płynny mieszanka propanu i butanu to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Sprawa ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być składowany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą koniecznie co 2 lata wykonywać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik zewnętrzny musi również obowiązkowo raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten opiera się na sprawdzeniu ścianek zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być także przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są realizowane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności