Strona główna » Gazownia Oleśnica » Dostawcy gazu Oleśnica

Dostawcy gazu Oleśnica

Najwięksi sprzedawcy paliwa gazowego w Polsce

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnorodnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i jedynie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich sprzedawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Duża popularność dostawcy nie oznacza jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny paliwa gazowego. W wielu przypadkach jest nawet wręcz odwrotnie. W związku z tym przed zmianą sprzedawcy paliwa gazowego należy zawsze szczegółowo sprawdzić oferty co najmniej paru firm działających na polskim rynku, używając do tego na przykład porównywarki dostępne w sieci.

Jak osobiście zmienić sprzedawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana dostawcy gazu bez pomocy nowego sprzedawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takiej sytuacji konieczne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu. Następnie należy samodzielnie rozwiązać umowę z poprzednim dostawcą gazu ziemnego, a także poinformować OSD z wykorzystaniem odpowiedniego druku udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor gazu ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności