Strona główna » Gazownia Olecko » Gaz płynny Olecko

Gaz płynny Olecko

Jaka jest wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z wydajniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa wynosi mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w czasie godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania lokali za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę płynnego paliwa gazowego LPG?

Właściciele domów lub firm mający zamontowane własne zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wyboru dostawcy płynnego paliwa gazowego. Podczas jego wyboru warto natomiast zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa, ale również wiarygodność sprzedawcy. Musi on mieć aktualną koncesję na sprzedaż paliw. Dodatkowo ważna jest także jakość sprzedawanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem poprawne funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności