Strona główna » Gazownia Oława » Dostawcy gazu Oława

Dostawcy gazu Oława

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Zamierzając zmienić dostawcę gazu do domu, należy głównie pamiętać, że rozwiązanie to jest całkowicie nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego na inną, lepszą firmę polega natomiast na paru łatwych krokach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego zajmuje w związku z tym wybranie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu ziemnego, ale i inne elementy będą jak najbardziej korzystne.

Jak osobiście zmienić dostawcę gazu?

Osobista zmiana dostawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w sytuacji, gdy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takim przypadku niezbędne jest najpierw zawarcie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Później trzeba samodzielnie wypowiedzieć umowę ze starym dostawcą gazu ziemnego, a także zawiadomić OSD z wykorzystaniem specjalnego wniosku udostępnianego na przykład na jego stronie internetowej lub w punkcie obsługi klienta. Na rozpatrzenie wniosku dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności