Strona główna » Gazownia Ogrodzieniec » Gaz płynny Ogrodzieniec

Gaz płynny Ogrodzieniec

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe się opłaca?

Choć koszty gazu płynnego wciąż wzrastają ogrzewanie budynków oraz firm za pomocą tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania pomieszczeń pozwala w związku z tym zaoszczędzić nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw czystych, które nie tworzą sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają wykluczyć konieczność czyszczenia kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według danych GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do najważniejszych zalet tego typu ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku zastosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności