Strona główna » Gazownia Nysa » Gaz LPG Nysa

Gaz LPG Nysa

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez URE. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Sposobem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest na przykład kupowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego koszty są niższe.

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Poprawne tankowanie gazu LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zmieniać swoją objętość. Po przeprowadzeniu tankowania zbiornika należy także sprawdzić, czy jest on w pełni szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności