Strona główna » Gazownia Nowy Wiśnicz » Gaz płynny Nowy Wiśnicz

Gaz płynny Nowy Wiśnicz

Czy montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to jednak, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Wniosek musi zawierać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest najczęściej na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności