Strona główna » Gazownia Nowy Targ » Gaz płynny Nowy Targ

Gaz płynny Nowy Targ

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje wykorzystywany do ogrzewania lokali, zasilania silników spalinowych oraz urządzeń w domach płynny gaz LPG uzależnione jest od sytuacji gospodarczej. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen płynnego paliwa gazowego nie jest kontrolowana przez URE. Wobec tego, jeśli chodzi o płynne paliwo gazowe, cena za jeden litr może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu roku. W wielu sytuacjach jest ona także wskazywana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, dlatego warto zwrócić uwagę na tę jednostkę w trakcie analizowania jego kosztów zakupu.

Jak często trzeba przeprowadzać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą obowiązkowo co 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. W trakcie takiego badania sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik naziemny musi także obowiązkowo raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten polega na zbadaniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na gaz płynny są realizowane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności