Strona główna » Gazownia Nowy Targ » Butle gazowe Nowy Targ

Butle gazowe Nowy Targ

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wersjach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich stosunkowo mała waga i rozmiar ułatwia natomiast stosowanie ich podczas wakacji.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba w pierwszej kolejności zdjąć plombę foliową znajdującą się na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełny, a później usunąć wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. Podczas tego zawór butli powinien być ciągle zamknięty. Przed mocowaniem reduktora do zaworu należy także skontrolować, czy uszczelka umiejscowiona w zaworze w butli jest w odpowiednim stanie, w przypadku, gdy jest ona przerwana, trzeba się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już jedynie odkręcić go poprzez pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności