Strona główna » Gazownia Nowy Staw » Gaz płynny Nowy Staw

Gaz płynny Nowy Staw

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe się opłaca?

Pomimo tego, że koszty płynnego paliwa gazowego wciąż wzrastają ogrzewanie domów oraz firm z wykorzystaniem tego paliwa stale jest o wiele bardziej opłacalne od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego paliwa gazowego do ogrzewania lokali pozwala wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe zaliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, umożliwiają wykluczyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie na gaz według informacji GUS stosowane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane samodzielnie. Do głównych zalet takiego ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności