Strona główna » Gazownia Nowy Staw » Butle gazowe Nowy Staw

Butle gazowe Nowy Staw

Jak podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zerwać plombę foliową umieszczoną na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełny, a później zdemontować plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli powinien być stale zakręcony. Przed zamocowaniem reduktora do zaworu należy także skontrolować, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, gdy jest ona przerwana, trzeba się natomiast skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go wykonując jeden obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych oraz kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich stosunkowo mała masa i wielkość ułatwia z kolei stosowanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności