Strona główna » Gazownia Nowy Korczyn » Gaz płynny Nowy Korczyn

Gaz płynny Nowy Korczyn

Jak powinno odbywać się napełnianie zbiornika na gaz płynny?

Podczas tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe dostawca zobowiązany jest bezwzględnie do zadbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Sprzedawca gazu powinien wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien także skontrolować plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed tankowaniem konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być ponownie sprawdzona, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Jakie wyróżnia się pojemności zbiorników na gaz płynny?

Osoby chcące zamontować zbiornik na gaz płynny mogą wybrać modele o pojemności: 2 700 litrów, 4 850 litrów, 6 600 litrów, 6 700 litrów. Każde z nich sprzedawane są w wariantach zarówno naziemnych, jak i podziemnych. W sytuacji montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe stosowanego do ogrzewania gospodarstw domowych zazwyczaj montowane modele mające pojemność 2 700 litrów, które potrzebują tankowania dwa razy w roku, przy czym są o wiele mniej problematyczne w zamontowaniu i zlokalizowaniu ich na posesji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności