Strona główna » Gazownia Nowy Dwór Gdański » Gaz LPG Nowy Dwór Gdański

Gaz LPG Nowy Dwór Gdański

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych składowych instalacji gazowej w autach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać specjalne wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w aucie zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który oferują sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności