Strona główna » Gazownia Nowogrodziec » Gaz płynny Nowogrodziec

Gaz płynny Nowogrodziec

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe się opłaca?

Choć ceny płynnego paliwa gazowego stale rosną ogrzewanie domów i firm za pomocą tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego paliwa gazowego do ogrzewania domów umożliwia wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie tworzą sadzy, a w związku z tym, pozwalają wykluczyć konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub firmy gazem płynnym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według informacji GUS stosowane jest w ponad 62% domów. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do podstawowych zalet tego typu ogrzewania zaliczyć można na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na środowisko naturalne..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności