Strona główna » Gazownia Nowogrodziec » Butle gazowe Nowogrodziec

Butle gazowe Nowogrodziec

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy najpierw zerwać plombę foliową z zaworu, która zapewnia, że zbiornik jest pełny, a następnie zdjąć plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli musi być ciągle zamknięty. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także skontrolować, czy uszczelka umieszczona przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w sytuacji, jeśli jest ona uszkodzona, należy się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie odkręcić go wykonując pojedynczy obrót w odpowiednim kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej oferowane są one w wersjach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propan-butan. Ich mała masa i wielkość umożliwia z kolei stosowanie ich na wyjazdach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności