Strona główna » Gazownia Nowogród » Gaz LPG Nowogród

Gaz LPG Nowogród

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych kosztów wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który oferują zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania.

W jakim celu jest stosowany gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG głównie jest doskonałym sposobem dającym możliwość na dostarczanie paliwa gazowego do domów niemających możliwości podłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele gospodarstw domowych i firm mają możliwość wykorzystywania paliwa gazowego w swoich nieruchomościach do ogrzewania ich, gotowania czy przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza tym gaz LPG wykorzystywany jest również do na przykład: zasilania urządzeń gazowych za pomocą butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, zasilania samochodów za pomocą instalacji gazowych LPG, które umożliwiają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy produktów spożywczych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności