Strona główna » Gazownia Nowogard » Gaz płynny Nowogard

Gaz płynny Nowogard

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej stosowany do ogrzewania lokali za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę płynnego paliwa gazowego LPG?

Właściciele gospodarstw domowych lub przedsiębiorstw mający zamontowane swoje zbiorniki na płynne paliwo gazowe mogą korzystać ze swobodnej możliwości wybierania dostawcy płynnego paliwa gazowego. Podczas jego wyboru należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszt paliwa, ale także wiarygodność sprzedawcy. Powinien on posiadać aktualną koncesję na sprzedaż paliw. Poza tym ważna jest także jakość dostarczanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem poprawne funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności