Strona główna » Gazownia Nowogard » Butle gazowe Nowogard

Butle gazowe Nowogard

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc używać butlę gazową w domu, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już pełne. W pierwszym przypadku wartość butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do kosztów pustej butli należy dołożyć również wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena wynosi wobec tego obecnie około 300 złotych. Mniej kosztowną metodą jest z kolei zakup używanej butli gazowej, trzeba jednak przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której termin wskazywany jest na zbiorniku.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto wybrać modele wypełnione samym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Za sprawą tego stosowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności