Strona główna » Gazownia Nowe » Gaz płynny Nowe

Gaz płynny Nowe

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość powszechne rozwiązanie wśród właścicieli domów ogrzewających je gazem. Cechuje się ono głównie minimalnymi kosztami początkowymi, na poziomie około 1000 złotych oraz gwarantuje wygodę związaną z brakiem konieczności przeprowadzania osobiście napraw czy badań technicznych. Dzierżawiąc zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że dostawy gazu będą w tym przypadku realizowane wyłącznie przez firmę, z którym zostanie zawarta umowa, wobec tego jego cenniki są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Dodatkowo za dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również uiszczać regularne opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy płynne paliwo gazowe LPG stosowany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na działce, zazwyczaj jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem kosztów zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj stosowanym gazem do ogrzewania domów i przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności