Strona główna » Gazownia Nowe Warpno » Gaz LPG Nowe Warpno

Gaz LPG Nowe Warpno

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do mniej ekonomicznego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych kosztów wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania.

Czy zamontowanie LPG w aucie jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w aucie to doskonała opcja na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Obecnie pomimo stałych podwyżek cen paliwa gazowego LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej połowę. W związku z tym zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala wydawać mniej za każdy przejechany kilometr, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po około roku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności