Strona główna » Gazownia Nowe Skalmierzyce » Gaz LPG Nowe Skalmierzyce

Gaz LPG Nowe Skalmierzyce

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W pobliżu nie mogą wobec tego znajdować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zwiększać własną objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika należy także skontrolować, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki za pomocą paliwa gazowego LPG. Ceny gazu LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. W związku z tym na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie sytuacja gospodarcza na rynkach. Rozwiązaniem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego koszty są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności