Strona główna » Gazownia Nowe Miasto nad Pilicą » Gaz płynny Nowe Miasto nad Pilicą

Gaz płynny Nowe Miasto nad Pilicą

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Wykonując montaż zbiornika na gaz płynny na posesji, należy pamiętać o kilku kwestiach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydanego przez właściwe dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Sam montaż zbiornika na gaz płynny polega z kolei na wykonaniu wykopów w przypadku modelu podziemnego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika trzeba koniecznie przeprowadzić również jego odbiór, który wykonywany jest przez UDT.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Montaż zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnych wydatków. Główny z nich to cena zakupu zbiornika na gaz płynny, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Dodatkowo do kosztów zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba także doliczyć na przykład: przetransportowanie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Finalny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym mniej więcej 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności