Strona główna » Gazownia Nowe Miasto nad Pilicą » Dostawcy gazu Nowe Miasto nad Pilicą

Dostawcy gazu Nowe Miasto nad Pilicą

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy paliwa gazowego proponują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń należności za dostarczone medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu ziemnego w danym okresie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest większe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w przypadku mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w przewidywaniach, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet przyszłych faktur lub wypłacić z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku.

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wielkość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnorodnych elementów. Podstawowe z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest odbiorca przez dostawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto także wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności