Strona główna » Gazownia Nowe Miasto Lubawskie » Gaz płynny Nowe Miasto Lubawskie

Gaz płynny Nowe Miasto Lubawskie

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

W przypadku, gdy w domu używane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wyróżnić na modele naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe zewnętrzny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Zamontowanie zbiornika naziemnego wymaga przestrzegania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów na działce. Spośród plusów zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę i prosty montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe podziemny to z kolei rozwiązanie droższe jednak mniej wpływające na otoczenie. Montowany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Obszar posesji, w której zlokalizowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal swobodnie zagospodarowana.

Jak często należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym sposobem jest tankowanie zbiorników na gaz płynny dwa razy do roku. Takie rozwiązanie umożliwia bowiem na zaoszczędzenie poprzez wykorzystywanie posezonowych spadków cen gazu płynnego. Żeby zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, trzeba zadbać o właściwą pojemność zbiornika już w trakcie jego montowania, która będzie brać pod uwagę: wielkość budynku, ilość mieszkańców, ilość sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności