Strona główna » Gazownia Nowe Miasto Lubawskie » Butle gazowe Nowe Miasto Lubawskie

Butle gazowe Nowe Miasto Lubawskie

Jak rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje dotyczące wagi netto butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być jednocześnie wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie zakupowane butle bezapelacyjne muszą mieć odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich sprzedaży muszą być przechowywane we właściwy sposób. Zasadniczo wykorzystywane są więc do tego specjalne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Zapewniają one z jednej strony ochronić napełnione butle gazowe przed skradzeniem, natomiast z drugiej umożliwiają przechowywanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być umieszczona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności