Strona główna » Gazownia Nowe Brzesko » Gaz LPG Nowe Brzesko

Gaz LPG Nowe Brzesko

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych części instalacji gazowej w autach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać specjalne normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na gaz zamontowany w samochodzie zgodnie z polskimi wymogami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności