Strona główna » Gazownia Nowe Brzesko » Gaz płynny Nowe Brzesko

Gaz płynny Nowe Brzesko

Jak może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, zazwyczaj można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy opiera się na płaceniu za całości dostaw gazu płynnego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem gazomierza zlicza pobór gazu. Na bazie tych danych następnie co miesiąc wystawiana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Odpowiednie oraz całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego poziomu. Wobec tego zbiornik na gaz płynny powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei być niższa niż 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności