Strona główna » Gazownia Nowa Sól » Gaz LPG Nowa Sól

Gaz LPG Nowa Sól

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnych ekspertów to jednak nie koniec podwyżek dla osób ogrzewających swoje budynki za pomocą paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Sposobem na oszczędności podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest na przykład tankowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego ceny są mniejsze.

Jak napełniać butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą wobec tego znajdować się jakiekolwiek źródła ognia. Prawidłowe tankowanie gazu LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika wyłącznie do 85% jego wielkości. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zmieniać własną objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika trzeba również zweryfikować, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności