Strona główna » Gazownia Nowa Sól » Gazy techniczne Nowa Sól

Gazy techniczne Nowa Sól

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Używane są one zazwyczaj na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są też stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest w związku z tym tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on też do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do produkowania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności