Strona główna » Gazownia Nowa Sól » Gaz płynny Nowa Sól

Gaz płynny Nowa Sól

Jakie są różnice pomiędzy płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Choć gaz ziemny i płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je sporo różnic. Przede wszystkim gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o 50% lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i składowania tych gazów. Gaz ziemny wymaga budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być składowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często należy przeprowadzać badanie naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie co 2 lata wykonywać jego przegląd zewnętrzny. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik zewnętrzny musi także obowiązkowo raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten polega na sprawdzeniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Co 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie badania techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności